MAKİNE VE EKİPMAN

KASKTAŞ, modern ve yüksek teknolojiye sahip makine, ekipman parkı ve yıllara dayanan bilgi birikimi ile dünyanın birçok farklı bölgesinde faaliyet göstermektedir

MAKİNE VE EKİPMAN

MAKİNE VE EKİPMAN

MAKİNE VE EKİPMAN

MAKİNE VE EKİPMAN

MAKİNE VE EKİPMAN

Özellikle 2000 yılından itibaren KASKTAŞ uygulama alanlarındaki çeşitliliğini arttırmıştır. Gerek imalat çeşitliliğindeki artış gerekse geniş bir coğrafyaya yayılan bölgelerde çalışılması nedeni ile KASKTAŞ, mevcut makine parkına – yerel piyasa koşullarını da dikkate alarak – yeni makine ve ekipmanlar katmaya ve geoteknik mühendisliğindeki lider konumunu sürdürmeye devam etmektedir.

Makine, ekipmanların ve gerekli yedek parçalarının sevk ve idaresi, deneyimli ve sektöründeki uluslararası gelişmeleri yakından takip eden uzman makine mühendislerinden oluşan seçkin bir ekip tarafından takip edilmektedir.

KASKTAŞ, modern ve yüksek teknolojiye sahip makine, ekipman parkı ve yıllara dayanan bilgi birikimi ile dünyanın birçok farklı bölgesinde faaliyet göstermektedir.

Günümüzde KASKTAŞ en zorlu doğa koşullarında;

  • Taşıyıcı temel sistemleri (fore kazık, çakma kazık, CFA kazık, mini kazık vb.)
  • Derin kazı iksa yöntemleri (diyafram duvar, fore kazıklı, mini kazıklı ve palplanş perde duvarları, berlin duvarı, ankrajlı ve destekli perde duvar, jet grout kolonlu perde duvar vb.)
  • Şev stabilitesi yöntemleri (zemin çivisi, kalıcı ve geçici zemin ankrajı, kaya bulonu vb.)
  • Zemin iyileştirme yöntemleri (taş kolon, jet grout, vibro kompaksiyon, bant dren, dinamik kompaksiyon, derin karıştırma metodu vb.)
  • Delgi ve enjeksiyon yöntemleri (konsolidasyon, sıkıştırma, çatlak ve geçirimsizlik enjeksiyonları vb.)
  • Arazi deneyleri ve kalite kontrol testleri,

gibi tüm geoteknik mühendisliği faaliyetlerini her türlü zemin ve kaya formasyonunda, her tipte ve boyutta yapabilecek makine ekipman parkına sahiptir.